Testy na prawo jazdy: Pytanie na którym wykładają się kierowcy

Wśród trudnych pytań z testów na prawo jazdy znalazło się na pozór proste dotyczące... poziomu oleju w silniku. Co ciekawe przez to pytanie często nie moga przebrnąć nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem za kierownicą.

Na tym z pozoru prostym pytaniu z testów na prawo jazdy potrafi wyłożyć blisko 60 procent kursantów. Czy zdający egzamin teoretyczny mają za mają za mało oleju w głowie, aby móc sprawdzić jego poziom w silniku samochodowym? Nie! Rozwiązujący testy na prawo jazdy po prostu nie doczytuja pytań!

testy na prawo jazdy

Okazuje się, że rozwiązania najprostsze są najlepsze. Na tak oczywiste pytanie odpowiada się niemal machinalnie i właśnie w taki sposób rozwiązujący testy na prawo jazdy udzielają odpowiedzi - z automatu. Niestety udzielane odpowiedzi są nieprawidłowe.

W pytaniu chodzi przecież o poziom nieprawidłowy. Należy pamiętać, że zarówno zbyt niski jak i zbyt wysoki poziom oleju może być niebezpieczny dla silnika. W tej kombinacji pytań nieprawidłowy poziom oleju oznacza Powyżej znaku „MAX”.

Dane statystyczne dotyczące najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy dostarcza co miesiąc zdamyto.com. Warto przejrzeć to zestawienie przed zapisaniem się na egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania.

Image: