Testy na prawo jazdy: co zawiera oficjalna baza pytań?

Zgodnie z zapowiedzią ministerstwa infrastruktury testy na prawo jazdy zostaną wzbogacone o nowe pytania. Zmiana bazy egzaminacyjnej była zapowiadana dawno (informację o tym już w sierpniu ub. roku zdobyło zdamyto.com) jednak do dzisiejszego dnia testy na prawo jazdy funkcjonują po staremu. Nowych pytań należy więc spodziewać się dopiero w 2017, jednak trudno przypuszczać, aby zaczęły one funkcjonować w WORD-ach już od pierwszych dni 2017 roku.

testy na prawo jazdy baza pytań
Testy na prawo jazdy: oficjalna i pełna baza pytań egzaminacyjnych na stronach ministerstwa infrastruktury

Nowe pytania zostaną w pierwszej kolejności opublikowane na stronie ministerswtwa infrastruktury. To właśnie tam znaleźć można pełną bazę egzaminacyjną, bowiem  zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Osoby chcące skorzystać z opublikowanej bazy pytań mogą być jednak zawiedzeni bowiem:

  • baza nie zawiera rozwiązania umożliwiającego rozwiązywanie testów na prawo jazdy,
  • ministerstwo nie publikuje klucza odpowiedzi,
  • wszystkie pytania wymieszane są kategoriami, co oznacza, że razem opublikowane są pytania na wszystkie kategorie uprawnień (w tym tramwajową)

Nauka testów na prawo jazdy

Kompleksowe rozwiązanie dla kursantów chcących przygotować się do egzaminu teoretycznego oferuje zdamyto.com. Testy na prawo jazdy zdamyto to gotowa do nauki i kompletna baza pytań udostępnione w trybie egzaminu i nauki działami. Testy na prawo jazdy 2017 ZdamyTo posiadają inteligentny system statystyk ułatwiający naukę, dają też możliwość nauki na telefonie, tablecie oraz komputerze.

Image: