Oficjalne testy prawo jazdy 2016

Solidne przygotowanie do egzaminu to nie tylko lektura kodeksu drogowego. Przecież w pytaniach stosowanych w testach na prawo jazdy poruszane są kwestie pierwszej pomocy, budowy i eksploatacji pojazdu czy techniki kierowania a tych elementów próżno szukać w przepisach prawa drogowego.

Dobrą praktyką jest zapoznanie się z bazą pytań egzminacyjnych. Oczywiście nikt nie mówi o wkuwaniu testów na prawo jazdy na pamięć - pełna baza liczy (póki co) 2661 pytań - trudno więc nauczyć się wszystkiego na pamięć, ale... warto je zrozumieć. Ogromną pomocą dla zdających egzamin na prawo jazdy są testy na prawo jazdy zdamyto.com.  Dlaczego?

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy

  1. Testy na prawo jazdy zdamyto.com zawierają wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie państwowyw w WORD
  2. Każda odpowiedź na pytanie posiada swoje uzasadnienie opracowane przystępnym językiem.
  3. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać zarówno drogą egzaminów próbnych jak i poprzez zapoznawanie się z poszczególnymi działami.
  4. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać na każdnej platformie (komputer, tablet, smarphone) za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Dodatkowo zdamyto udostępnia gratis aplikację na Androida - rozwiązywanie testów na prawo jazdy nie wymaga połączenia z internetem.
  5. Szczegółowe statystyki postępów - system śledzi Twoje postępy w nauce, dzięki czemu wiesz który z działów należy powtórzyć, które pytania z testów na prawo jazdy sprawiają najwięcej trudności.

Przy okazji, warto wiedzieć, że pełna oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych jest dziś jawna. Podstawą takiego stanu rzeczy jest art 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Image: