Nowe pytania z pierwszej pomocy powinny trafić do testów na prawo jazdy

Pula pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy powinna być powiększona o nowe pytania z pierwszej pomocy. Od kiedy należy spodziewać się zmian w testach na prawo jazdy?

Pomysł zmian w testach na prawo jazdy powstał po wydarzeniach z udziałem kierowców, którzy nie potrafili bądź nie chcieli umożliwić przejazdu pojazdom uprzywilejowanych. Umiejętność tworzenia i respektowania korytarzy życia ma być teraz respektowana już na etapie testów na prawo jazdy i egzaminu teoretycznego. Aby nowe pytania pojawiły się w testach na prawo jazdy potrzebna jest zmiana w kodeksie drogowym, a ta już jest planowana.

Zapowiedź zmian w kodeksie drogowym została wyrażona przez Andrzeja Adamczyk z ministerstwa infrastruktury:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Ministerstwo infrastruktury chce aby w testach na prawo jazdy pojawiło się więcej pytań z pierwszej pomocy. Najpierw jednak musi zmienić się kodeks drogowy. Resort chciał, aby zmiany w  zakresie korytarzy życia pojawiły się jeszcze z końcem 2018 roku, spodziewać się jednak należy, że uda się je wprowadzić dopiero w 2019 roku.

Testy na prawo jazdy-nowe pytania

Ostatnią poważną zmianą w testach na prawo jazdy było dodanie ponad 400 nowych pytań, jednak zmiana ta nastąpiła stosunkowo dawno, zatem nowych pytań spodziewać się należy dopiero w 2019 roku. Kto wie, może nowe pytania pojawią już w na początku roku?  Oficjalnych informacji na n temat jeszcze nie wprawdzie jeszcze nie ma, ale nieoficjalnie mówi się, że nowe pytania zostały już opracowane i czekają na dodanie do bazy egzaminacyjnej. Całkiem możliwe, że przy okazji do testów na prawo jazdy zostanie dodana kolejna pula pytań odnoszących się właśnie do pierwszej pomocy i korytarzy życia.

 

Image: