Masz prawko kat. B? Za darmo dostaniesz nowe uprawnienia

Mały prezent od resortu infrastruktury. 22 grudnia tego roku kierowcy z kategorią prawa jazdy B dostaną nowe, szersze uprawnienia do tej pory zarezerwowane dla kategorii A.

Testy na prawo jazdy muszą zmienić się. Znowu

Testy na prawo jazdy czasem nie przestają przystawać do obowiązujących przepisów. Tak było 1 października tego roku, kiedy nowe zasady posiadania przy sobie przez kierowców dokumentów zmieniły się. W ślad za zmianą przepisów musiały zmienić się i testy na prawo jazdy. Komisja weryfikacyjna czuwająca nad poprawnością bazy pytań stosowanych na egzamin teoretycznych na prawo jazdy musiała wówczas niektóre z nich z bazy usunąć.

Z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia 22 grudnia tego roku, kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy ustawy o kierujących pojazdami. Od tego dnia posiadacze praw jazdy kategorii B otrzymają nowe uprawnienia do kierowania – trójkołowcem. Aby móc prowadzić taki wehikuł nie będzie potrzeby zdawania dodatkowych testów na prawo jazdy ani egzaminu praktycznego. Nowe uprawnienia dostaniemy automatycznie na mocy ustawy.

Zmianę w przepisach zaproponowali posłowie Kukiz 15.

Psst... Czy wiesz, że WORD Lublin zmienił pojazdy egzaminacyjne?

 

Image: