Jak skutecznie uczyć się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?

Według obecnie obowiązujących przepisów osoba ubiegająca się o prawo jazdy ma możliwość przygotować się do egzaminu teoretycznego samodzielnie to znaczy jeszcze przed zapisem na kurs nauki jazdy w wybranym ośrodku szkolenia kierowców. 

Najważniejszym krokiem, aby skutecznie przygotować się do egzaminu państwowego jest wybór odpowiednich nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Na dobry komplet materiałów do nauki składają się: 

1. E-kurs, czyli program elearningowy z bogatymi animacjami i ilustracjami przedstawiającymi sytuacje w ruchu drogowym. Im więcej wysokiej jakości animacji tym lepszy i bawrdziej wartościowy e-kurs. Przed zakupem warto zobaczyć demo e-kursu, obejrzeć animacje, czy w czytelny sposób przedstawiają zagadnienie. 
Przykładem e-kursu na prawo jazdy jest pakiet Pełna Teoria online dostępny na portalu ZdamyTo.com, który w wersji demo można obejrzeć za darmo po rejestracji.  

 

 

2. Podręcznik do nauki przepisów ruchu drogowego. Najbardziej tradycyjna forma materiałów dydaktycznych mające nadal swoich zwolenników. Dobry podręcznik powinien mieć dużo ilustracji opisanych w przystępny i zrozumiały sposób. Prawda jest jednak taka, że podręcznik nigdy nie zobrazuje w tak doskonały sposób sytuacji w ruchu drogowym jak nowoczesny e-kurs. Po prostu ilustracje w książce są nieruchome, natomiast animacje dokładnie przedstawią każdą sytuacje. 

 

 

3. Testy na prawo jazdy online. Spora część osób przygotowujących się do egzaminu państwowego uczy się teorii tylko rozwiązując testów i ucząć się pytań na pamięć. O wiele skuteczniejszą i bardziej porządaną formą nauki jest zacząć od poznania przepisów ruchu drogowego na wykładach w OSK lub korzystając z nowoczesnego e-kurs na prawo jazdy  a dopiero w następnej kolejności ćwiczyć testy i przeglądać pytania na prawo jazdy. 

 

 

4. Testy na prawo jazdy do pobrania na smartfon z systemem Android lub iOS. To materiały dydaktyczne dostępne stosunkowo od niedawana, ale coraz bardziej popularne. Większość instruktorów nauki jazdy nawet nie wie o ich istenieniu, ponieważ przyzwyczaili się do rozdawania testów na prawo jazdy na płytach CD. 

Osoby przygotowujace się do egzaminu na prawo jazdy kategorii B zdecydowanie preferują dziś naukę z aplikacji na smratfona niż używanie przestarzałej technologii jaką jest płyta CD. 

 

5. Kodesk drogowy, czyli ustawa prawo o ruchu drogowym. To podstawowy akt prawny który powinien przyswoić sobie każdy, kto zamierza zdawać egzamin na prawo jazdy. Oczywiście nie wszystkich przepisów należy uczyć się na pamięć. 

 

Testy na prawo jazdy zawierajace pełną aktualną bazę pytań egzaminacyjnych można znaleźć na portalu ZdamyTo.com