Aktualności z WORD Lublin

WORD Lublin sprzedaje swoje samochody

WORD Lublin sprzedaje pojazdy egzaminacyjne. Co ciekawe każdy z nich wyposażony jest w dodatkowy pedał hamulca oraz system kamer, a więc z powodzeniem można wykorzystywać je do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat B.

Ogłoszenie o sprzedaży samochodów egzaminacyjnych pojawiło się na stronie WORD Lublin. Ośrodek wystawia do sprzedaży siedem samochodów Skodia Fabia przystosowanych i spełniających warunki do szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców kat. B.

Ranking 2018. Najlepsze szkoły nauki jazdy w Lublinie

Początek 2019 roku to czas podsumowań starego roku. Które ze szkół nauki jazdy w Lublinie osiągneły najwyższą zwadalność? Oto ranking WORD Lublin.

Najlepsze szkoły nauki jazdy w Lublinie wg kryterium zdawalności

1. miejsce OSK Lukas z Lublina - zdawalność 68%

2. miejsce OSK Mistrz Kierownicy - zdawalność 62,5%

3. miejsce OSK Cezary Lipski - zdawalność 56,9%

Lublin czy Puławy? Gdzie łatwiej zdać egzamin na prawo jazdy

WORD w Lublinie opublikował statystyki zdawalności z podziałem na miejsca egzaminowania-w Lublinie i Puławach. Gdzie łatwiej jest zdać egzamin na prawo jazdy?

Teoria

Testy na prawo jazdy są takie same w całej Polsce. Lublinie jednak jakoś lepiej idzie ze zdawaniem teorii:

WORD Lublin zdawalność 2018

WORD Lublin opublikował najnowsze wyniki zdawalności za cały 2018 rok.

Zdawalność egzaminów teoretycznych na kat. B prawa jazdy wyniosła w WORD Lublin 61,53 %. Z praktyką było odrobinę gorzej, jednak zdawalność tej części egzaminu na poziomie 35,62% plasuje lubelski ośrodek w okolicach średniej krajowej.

Gdzie łatwiej zdać?

Zdecydowana większość niepowodzeń egzaminacyjnych w WORD Lublin miała miejsce na mieście. To właśnie tam negatywem zakończyło się 41,43% egzaminów praktycznych. Niecałe 23 procent oblało na placu.

WORD Lublin cennik

Cennik WORD Lublin. Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy w WORD Lublin? 

WORD Lublin cennik

WORD Lublin za przeprowadzenie egzaminu państwowego pobiera się opłatę w wysokości:

1) 30 zł – za część teoretyczną egzaminu państwowego;

2) 140 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii AM;

3) 180 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii A1, A2 lub A;

4) 140 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii B;

Testy na prawo jazdy – co oznacza EBD?

Pytania o elektroniczne systemy w które są wyposażane obecne samochody mogą w testach na prawo jazdy zgubić nawet kierowców z wieloletnim stażem za kierownicą. Czym jest EBD i co oznacza ten skrót?

EBD czyli Electronic Brakeforce Distribution współpracuje z układem hamulcowym poprzez elektroniczny rozdział sił hamowania.

Komisja weryfikacyjna usunęła pytania na prawo jazdy

Część pytań z testów na prawo jazdy zostało usuniętych. To reakcja komisji weryfikacyjnej na zmieniające się przepisy kodeksu drogowego.

testów na prawo jazdy usunięto pytania, które przestały pasować do nowych przepisów prawa drogowego. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać od 1 października 2018 roku. To właśnie wówczas zwolniono kierowców z obowiązku posiadania przy sobie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także dowodu rejestracyjnego.